راهنمای طراحی ساک دستی کاغذی

بازگشت به صفحه مقالات
طراحی ساک دستی کاغذی تبلیغاتی و آماده سازی فایل برای چاپ ساک دستی

راهنمای طراحی ساک دستی کاغذی برای چاپ:

طراحی ساک دستی کاغذی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در تبلیغ فروشگاه، شرکت و یا سازمان شما توسط این محصول است. چرا که ساک دستی علاوه بر حمل محصولات، ابزاری تبلیغاتی نیز محسوب می‌شود. به همین دلیل قبل از ارسال فایل خود برای چاپ ساک دستی کاغذی تبلیغاتی توسط خدمات آنلاین چاپ و طراحی ملوفام، راهنمای طراحی ساک دستی را مرور نمایید.

همچنین برای جلوگیری از افت کیفیت ساک دستی در هنگام چاپ، حتماً از موارد راهنمای طراحی ساک دستی کاغذی استفاده کنید. برای طراحی ساک دستی ابتدا باید فرم ساک دستی خود را در ابعاد مورد نظر انتخاب کنید. جهت اطمینان از رعایت نکات و استاندارد‌های چاپی، قالب طراحی شده توسط تیم ملوفام را در همان ابعاد دانلود کنید. گروه طراحان ملوفام قالب‌های آماده انواع ساک دستی کاغذی را به همراه خطوط برش و تا طراحی کرده در فرمت‌های گوناگون قرار داده اند.

راهنمای طراحی فایل برای چاپ ساک دستی:

 • در هنگام طراحی ساک دستی تبلیغاتی کاغذی، سیستم رنگی (Mode) ابزار طراحی شما باید روی CMYK باشد.
 • رنگ پس‌زمینه باید تمامی قسمت‌های فایل را در بر گیرد. تا پس از چاپ و برش، هیچ قسمتی از محصول بدون رنگ باقی نماند.
 • تصویر، متن، لوگو و هر گونه عنصری در قسمت‌های خطوط برش و تا از بین می‌روند. به همین دلیل همیشه طرح خود را در محدوده امن قالب قرار دهید. یعنی طرح خود را از هر طرف کار در فاصله‌ای حداقل ۵ میلی‌متر قرار دهید. تا تصاویر و نوشته‌های شما پس از چاپ ساک دستی کاغذی دست نخورده باقی بمانند.
 • سایز فونت متون طرح خود را برای خوانایی بهتر کوچکتر از ۶ پوینت انتخاب نکنید.
 • رنگ نوشته‌ها و عناصر سیاه کوچک را از سیاه تک رنگ (C:0 M:0 Y:0 K:100) انتخاب کنید.
 • این نکته را در هنگام طراحی تبلیغاتی همیشه در نظر داشته باشید که ساختار تولید و بازنمایی رنگ‌ها در نمایشگر و چاپ کاملاً متفاوت می‌باشد. یعنی رنگ‌های مد نظر شما در نمایشگر (کامپیوتر، تبلت و مبایل و …) با رنگ‌های طرح چاپ شده، دارای تفاوت محسوسی هستند.
 • تصاویر در طراحی ساک دستی تبلیغاتی نباید در تضاد با عرف و قوانین جامعه انتخاب شوند. چرا که چاپ طرح شما در این شرایط امکان پذیر نمی‌باشد.

راهنمای دریافت خروجی از فایل:

 • طرح و به ویژه متن خود را از نظر املایی و معنایی قبل از ارسال حتماً چک کنید. هرچند ملوفام فایل ارسالی شما را قبل از شروع چاپ بررسی می‌نماید.
 • رزولوشن فایل شما باید حداقل 300Dpi باشد. تا در هنگام چاپ ساک دستی کاغذی، افت کیفیت طرح ایجاد نشود.
 • فایل طراحی خود را در یکی از فرمت‌های TIFF ، PDF و یا JPG خروجی بگیرید.( بهترین و مناسب‌ترین فرمت برای چاپ، فرمت PDF می‌باشد. چرا که در این ساختار کیفیت تصاویر حفظ می‌شود. همچنین متون نیز کیفیت خوانایی خود را از دست نمی‌دهند.)
 • بیش از ارسال طرح خود برای ملوفام، توصیه می‌شود حداقل یک نمونه سیاه و سفید و یا رنگی از طرح را پرینت بگیرید. تا از چگونگی نمایش و صحت جایگیری عناصر طرح خود آگاه شوید.

طراحی ساک خرید کاغذی توسط ملوفام:

در صورت نبود ابزار و یا تمایل به طراحی، برای سفارش محصول خود می‌توانید طراحی طرح مورد نظر خود را به طراحان کارآزموده و توانمند ملوفام بسپارید. برای این کار می‌توانید به صورت آنلاین و رایگان با مشاورین خدمات آنلاین ملوفام مشورت کنید. ملوفام تمام تلاش خود را برای ایجاد یک تجربه جذاب در چاپ و طراحی تبلیغاتی برای شما به ثمر می‌رساند.

منابع:

wikipedia , piworld

اشتراک گذاری این مقاله :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به صفحه مقالات