7 نکته برای طراحی تراکت تبلیغاتی!

بازگشت به صفحه مقالات

7 نکته آموزشی برای طراحی تراکت تبلیغاتی برای چاپ:

این ۷ نکته آموزشی به شما تو طراحی تراکت کمک زیادی می‌کنه. تراکت یکی از پرکاربردترین محصولات چاپی برای تبلیغات به شمار میاد. از طرفی تو تبلیغات هم باید از طرحی جذاب و متناسب با حرفه و کسب‌وکار استفاده بشه. از این رو، آشنایی با نکات راهنمای طراحی تراکت می‌تونه خیلی به شما تو طراحی طرحتون کمک کنه. البته پیشنهاد می‌کنیم که برای طراحی تراکت تبلیغاتی، حتماً به یک طراح متخصص و با تجربه تو زیمنه چاپ و تبلغات مراجعه کنید! چرا؟

چون که تراکت تبلیغاتی ابزار مهمی برای انتقال هویت برند، محصولات، خدمات و مزایای شما به مشتریان مختلف و از جمله ناشناسه. اگر یک تراکت خوب طراحی بشه می‌تونه توجه، علاقه و تمایل این مخاطب‌ها رو خیلی راحت و سریع جلب کنه. از طرف دیگر، یک تراکت با طراحی ضعیف هم به اعتبار شما آسیب برساند. پس بهتره که با اطمینان و اعمتاد بیشتری، این کار رو به یک طراح متخصص بسپارید! برای این کار می‌تونید رو ما هم حساب کنید!

7 نکته در مورد اصول طراحی تراکت تبلیغاتی:

اگر خودتون تصمیم به طراحی تراکت تبلیغاتی برای چاپ دارید، اولاً حتماً از قالب‌های آماده ملوفام استفاده کنید. چون که اینجوری تا حد قابل امکانی از افت کیفیت چاپ محصول‌تون کاهش پیدا می‌کنه. همچنین می‌تونید مباحثی در مورد نکات مهم طراحی برای چاپ افست رو بررسی کنید تا بتونید یک محصول چاپی رو استاندارد طراحی کنید.

تراکت شما یک جزوه کوتاهه که پیام یا استدلالی رو از شما به مخاطبان مختلفی منتقل می‌کنه. نکته های زیر می‌تونه به شما در رابطه با طراحی یک تراکت تبلیغاتی موثر خیلی کمک کنه. با ما همراه باشید!

1. ابتدا مخاطبان خود را بشناسید:

قبل از اینکه شروع به طراحی تراکت کنید، باید این نکته رو بدونید که ایده روشنی از اینکه می‌خواهید به چه کسانی برسید و می‌خواهید چه کاری انجام دهند داشته باشید. یعنی باید بررسی کنید که تراکت‌تون توسط چه افرادی دیده میشه. می‌تونید در مورد جمعیت، علایق، نیازها و چالش‌های آن‌ها فکر کنید. نقاط درد و انگیزه این افراد چیه؟ اعتقادات و ارزش‌ها چی؟ چحوری می‌تونید از نظر احساسی و منطقی هم آون‌ها رو جذب کنید؟

2. سپس هدف خود را مشخص کنید:

نکته مرحله بعدی اینه که باید هدف اصلی چاپ تراکت خودتون رو حتماً مشخص کنید. شاید این سوال‌ها براتون پیش بیاد که، تنها کاری که می‌خواهید خواننده بعد از خوندن ترکات انجام بده چیه؟ آیا می‌خواهید آن‌ها از یک وب سایت بازدید کنند یا با شماره تلفن تماس بگیرند؟ هدف شما باید مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و محدود به بازه‌ی زمانی مشخصی باشه. همچنین باید با نیازها و علایق مخاطبان شما همسو باشه.

3. از زبان ساده و واضح‌ای استفاده کنید:

زبان تراکت شما باید ساده و واضح باشد و از اصطلاحات صنفی، عامیانه یا اصطلاحات فنی که موجب سردرگمی خواننده میشه حتماً پرهیز کنید. همچنین می‌تونید از جملات و پاراگراف‌های کوتاه، نقاط طلایی و عنوان‌های مناسبی هم استفاده کنید. یکی از مهم‌ترین اصول راهنما و نکات طراحی تراکت می‌تونه انتخاب نوع زبان هم باشه!

4. استفاده از تیتر جذاب، یک نکته طراحی تراکت:

عنوان اولین چیزی است که خواننده می‌بینه، بنابراین باید جذاب، مختصر و واضح باشه. البته این نکته از طراحی تراکت رو باید شما مشخص کنید که کدوم قسمت از طرح تراکت شما اول دیده بشه. ولی خب تیتر و عنوان درست یک تراکت می‌تونه تو سریع‌ترین زمان ممکن توسط هر فردی دیده بشه.

تیتر و عنوان تراکت باید مزیت اصلی یا ارزش پیشنهادی تراکت شما را به تصویر بکشه و خواننده رو برای کسب اطلاعات بیشتر کنجکاو کنه. می‌تونید از تکنیک‌های مختلفی برای نوشتن یک عنوان جذاب استفاده کنید. مثل پرسیدن یک سوال، قول دادن، استفاده از آمار یا ایجاد احساس فوریت و حساسیت یک موضوع!

5. از تصاویر و طرح‌های گرافیکی بهره ببرید:

تصاویر و گرافیک‌ها می‌تونند جذابیت بصری تراکت شما رو افزایش بدن و پیام شما رو به خوبی تقویت کنند. شما باید از تصاویر و طراح‌های گرافیکی مرتبط با موضوع، مخاطب و هدف خودتون استفاده کنید. این موارد همچنین باید با کیفیت، شفاف و از نظر سبک و رنگ ثابت باشند. برای توضیح یا برجسته سازی اطلاعات مهم و ضروری، می‌تونید از المان‌های مرتبط با طرح، حرفه و کسب‌وکار استفاده کنید.

6. یک اقدام به عمل مشخص کنید!

ایجاد یک اقدام به عمل می‌تونه مهم‌ترین بخش از نکات و اصول طراحی تراکت شما باشه. چون که به خواننده میگه که در مرحله بعد باید چه کاری رو انجام بده. از این رو باید واضح، مختصر و قانع کننده باشه. همچنین باید قابل مشاهده و آسان باشه. می‌تونید از عناصر مختلف برای ایجاد یک فراخوان برای اقدام به عملی واضح استفاده هم کرد. می‌تونید تو انتها و یا ابتدای طرح ترکات‌تون از افعال عملی مانند بازدید، تماس، عضویت، ثبت نام و یا … استفاده کنید.

7. قبل از چاپ تراکت را تست و بررسی کنید!

در نهایت، باید تراکت‌تون رو قبل از چاپ و توزیع آزمایش کنید. می‌تونید از مخاطبان هدف خودتون یا از متخصصان حوزه کاری خودتون بازخورد بخواهید. همچنین می‌تونید از ابزارهایی مانند تست‌های خوانایی یا نظرسنجی آنلاین برای سنجش اثربخشی تراکت خود استفاده کنید. از جمله نکته طراحی تراکت اینه که شما باید جنبه‌های مختلف تراکت خودتون رو آزمایش کنید، مانند تیتر، صفحه آرایی، تصاویر، متن و دعوت به اقدام. همچنین باید نتایج استراتژی توزیع خود را ردیابی و تجزیه و تحلیل کنید و در صورت نیاز تنظیمات را انجام دهید.

سخن آخر:

امیدواریم که این ۷ نکته برای طراحی تراکت تبلیغاتی برای چاپ افست به دردتون بخوره. در قسمت‌های بعدی نکات بیشتر و کاملاً آموزشی برای طراحی تراکت رو برای شما قرار میدیم. در هر صورت نیاز به هر گونه راهنمایی برای طراحی و چاپ تراکت می‌تونید از طریق تیکت پشتیبانی تو پنل کاربردیتون اقدام کنیید.

منابع:

WordPress

اشتراک گذاری این مقاله :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به صفحه مقالات